• Trzebuniak

Prostota dziecka


Syn Boży swoją postawą i nauką przypomina nam, jak ważne są pokora i szacunek wobec każdego człowieka. Bardzo łatwo jest bowiem uwierzyć w swoją wielkość i nikogo nie słuchać. Zbyt często zdarza się nam też pogardzać drugim człowiekiem, gdyż podświadomie uważamy się za kogoś lepszego. Zapominamy, że właśnie od ludzi małych i prostych można się wiele nauczyć. Dlatego Jezus ciągle przypomina nam, że winniśmy się kontrolować i patrzyć na bliźnich jak na równych sobie.

Nasza pycha i przekonanie o własnej wielkości bardzo przeszkadza również w modlitwie. Albowiem zamiast myśleć o sprawach potrzebujących, skupiamy się na własnych problemach i coraz większych potrzebach. W czasie modlitwy trzeba nam zapomnieć o zaszczytach i w pokorze serca stanąć przed Ojcem. Nawet jeśli jesteśmy ludźmi grzesznymi, mamy prawo, a nawet obowiązek ofiarować swoje życie Bogu. Rozmawiając z ukochanym Ojcem nie musimy ciągle się tłumaczyć z naszych przewinień, upadków i grzechów. On raczej oczekuje wdzięczności i dziecięcej ufności.

Oczywiście warto jest przeprosić za błędy i wykroczenia przeciw prawu miłości, ale najważniejsze jest nawrócenie serca i uznanie Boga za centrum swego życia. Miłosierny Ojciec zawsze jest gotowy nam przebaczyć i czeka z wyciągniętymi ramionami, aby przytulić nas do swego boskiego Serca. Mamy tylko przyjąć tę miłość i pozwolić się kochać.

#Łk18914 #dziecko #pokora #modlitwa

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie