• Trzebuniak

Bogami jesteście


Uwierz Jezusowi, że twoim powołaniem jest zostać świętym. On właśnie po to przyszedł na świat, aby ci oznajmić tę Dobrą Nowinę. Niestety zbyt często odrzucasz Jego propozycję i czynisz zło, które oddala cię coraz bardziej od Niego. Mimo wszystko Jezus kieruje do ciebie swoje słowo i przypomina ci, że ty również jesteś poświęcony i posłany, aby głosić Ewangelię. Tyle razy już w swoim życiu byłeś przez Niego umacniany, ale i tak nie potrafisz Mu całkowicie zawierzyć ani zaufać.

Przypomnij sobie te wszystkie sytuacje i zdarzenie, z których wychodziłeś obronną ręką dzięki Jego łasce. Podziękuj Mu za wszelkie dary sakramentalne, które przyjąłeś, a nie potrafisz być za nie wdzięczny. Co więcej rozejrzyj się wokół siebie i dostrzeż cuda, które dokonują się codziennie w twoim życiu.

Czy masz aż tak zatwardziałe serce, że nie wyczuwasz Jego obecności w pięknie stworzeń ani nie doświadczasz Jego dobroci ze strony najbliższych ci osób. Oczywiście, że nie zdołasz Go nigdy uchwycić za rękę, gdyż jest za bardzo pokorny i woli usuwać się z centrum uwagi. Zawsze jednak możesz wyjść Mu na spotkanie i porozmawiać z Nim na osobności. A On znowu przypomni ci o tym, co najważniejsze oraz subtelnie poprosi, abyś kochał Go jeszcze usilniej.

#J103142 #Jezus #świętość #powołanie

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie