• Trzebuniak

Miłość miłosierna


Życie ludzkie składa się z chwil radosnych uniesień, ale także z momentów smutnych. Za wszystkie te doświadczenia trzeba być wdzięcznym. Warto korzystać z tych, dzięki którym wchodzimy w głębszy kontakt z naszym Panem Jezusem Chrystusem. Ponieważ właśnie w ten sposób On pozwala nam zbliżać się do siebie i przeżywać stan duchowego zachwycenia.

W każdą niedzielę, podczas uczestniczenia w Najświętszej Ofierze, pogłębiamy komunię z Synem Bożym. On przemawia do nas potężnym głosem swojej miłości miłosiernej. Porywa nas w stan kontemplacji i zachwycenia pięknem swego Ducha. Możemy wówczas zobaczyć skrawek nieba i rozkoszować się chwałą Bożą. Dostępujemy tego daru, aby później dzielić się nim z ludźmi i dawać świadectwo o Chrystusie zmartwychwstałym.

Aby mieć udział w królestwie niebieskim, trzeba odwrócić się od spraw codziennego życia i zwrócić się ku światłu płynącemu z góry. Stamtąd bowiem przychodzi do nas Wschodzące Słońce, czyli Zbawca, który przyobleczony jest w złoty płaszcz królewski. Jeśli z pokorą będziemy patrzyć w Jego boskie oblicze, On przybliży się do nas i położy swą dłoń na naszym ramieniu. Swoją mocą uspokoi niespokojne serce i zapewni, że całe nasze życie podlega Bożej Opatrzności. Wzmocni naszą wiarę i wleje nadzieję na wieczną szczęśliwość w domu Ojca.

#Ap1913 #słońce #kontemplacja #miłosierdzie

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie