• Trzebuniak

Potrzebujemy Jezusa


Czasami nastaje zmierzch w naszym życiu duchowym. Pewnego rodzaju kryzys lub załamanie, które jest spowodowane trudnymi okolicznościami zewnętrznymi. Próbujemy wówczas podjąć się jakiejś pracy, ale nic nam nie wychodzi. Nie mamy też sił ani energii do wypełniania obowiązków i codziennych zadań. Nawet jeśli próbujemy konfrontować się z rzeczywistością, która jest naszym udziałem, to i tak czujemy, że doskwiera nam samotność i beznadzieja.

W tych ciemnych okresach naszego życia bardzo potrzebujemy Jezusa. Bez Niego nie jesteśmy w stanie pokonać piętrzących się problemów i trudności. Bez Chrystusa nie potrafimy przezwyciężyć mocy Złego, która zdaje się być olbrzymia.

Zbawiciel doskonale wie o naszych zmaganiach i kroczy z nami przez życie nawet, jeśli my Go nie dostrzegamy z powodu panujących w naszym umyśle ciemności i problemów. Właśnie wtedy, gdy jest najtrudniej, On przybliża się do nas i pozwala się poznać, jako nasz Obrońca.

Niestety my, ludzie słabej wiary, przerażamy się, gdy musimy oddać całe nasze życie w Jego ręce. Tak trudno nam wsłuchać się w Jego głos i uwierzyć, że każde słowo Boże ma wielką Moc. Przyczyna tego stanu rzeczy leży w tym, że to my chcielibyśmy kierować Panem i podpowiadać Mu, co ma czynić. Podczas, gdy powinniśmy z ufnością dziecka pozwolić Mu prowadzić się za rękę ...

#J61621 #morze #Jezus #problemy

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie