• Trzebuniak

Droga do nieba


Nie ma innej drogi do nieba niż ta, którą jest Jezus Chrystus. Każdy więc, kto chce się tam dostać musi spotkać się z Jezusem osobiście. Nie można tam wejść, jeśli odrzuca się naukę ewangeliczną Chrystusa. Syn Boży jest również najlepszym przewodnikiem do królestwa niebieskiego. On z własnego doświadczenia zna szlak, który prowadzi do domu Ojca. Każdy więc, kto uważnie słucha Jego wskazówek, jest bezpiecznie prowadzony do raju.

Jezus Chrystus przeciera dla nas szlak, ale my często wybieramy inne ścieżki, które wydają się bardziej interesujące. Co więcej wybieramy na swoich przewodników ludzi, którzy nie mają wielkiego doświadczenia albo wręcz wyprowadzają nas w pole. Zamiast od nich uciekać, idziemy za ich wskazówkami, co z kolei prowadzi do zagubienia w świecie i niebezpiecznych wypadków.

Mądry wędrowiec zawsze wybiera takiego przewodnika, który zna się na rzeczy, a nie pierwszego lepszego, którego spotkał w drodze. Wybór Jezusa Chrystusa daje gwarancję na zbawienie i osiągnięcie wyznaczonego celu. Każdy zaś inny wybór kończy się tragedią, a nawet śmiercią wieczną.

Syn Boży zapewnia nam szczęśliwe życie nawet, jeśli szlak po którym nas prowadzi jest trudny i wymagający. Jednak podążając Jego drogą na pewno dotrzemy do nieba, gdzie nasz Zbawiciel przygotował nam miejsce.

#J10110 #droga #Jezus #przewodnik

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie