• Trzebuniak

Nasza podróż


Nasza podróż przez życie trwa nieustannie. Ważne, aby ta podróż odbywała się zawsze w towarzystwie Jezusa. A chociaż On nie lubi się ujawniać, to jednak pragnie iść razem z nami po wszystkich ścieżkach życia. Jeżeli pozwolimy, aby do nas dołączył, wówczas przemawia i poucza nasz wewnętrznie. Mówi nam o wszystkim, zarówno o rzeczach radosnych, jak i smutnych. Ponadto zapewnia, że jeśli całkowicie Mu zaufamy, pomoże nam przezwyciężyć wszystko.

Często nie rozumiemy Jego wskazówek lub lękamy się zapytać o to, co dla nas ważne. Wtedy On sam zaprasza nas do szczerej rozmowy i prosi o naszą odpowiedź. W takim przypadku nie powinniśmy milczeć, ale odważnie zwrócić się do Niego i wyznać miłość. Nawet jeśli popełniliśmy jakiś błąd, to i tak najlepszym rozwiązaniem jest wrócić do Jezusa i poprosić o przebaczenie.

Nasz Mistrz zawsze znajdzie dla nas czas i chętnie nas wysłucha. Pamiętajmy jednak, że wobec Niego mamy być jak małe dzieci, które bezgranicznie ufają starszym. Wtedy On przytuli nas do swego boskiego Serca i obejmie z miłością, jak najlepszy ojciec. Zapewni nas, że w tej świętej komunii jednoczymy się z Trójcą Świętą i przypomni, że naszym zadaniem jest zapraszanie bliźnich do zjednoczenia z Bogiem i przestrzeganie Bożych przykazań.

#Mk93037 #podróż #towarzysz #rozmowa

1 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie