• Trzebuniak

Dzień Zaduszny


Miesiąc listopad, wraz z Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, skłania nas wszystkich do refleksji nad tematem śmierci i przemijania. Każdy miał przecież bliskich krewnych i przyjaciół, którzy już odeszli z tego świata. Pozostaliśmy na tej ziemi sami, ale oni ciągle są obecni w naszych sercach i w naszej pamięci.

W miesiącu listopadzie wieczory są coraz dłuższe, dlatego też możemy poświęcić trochę więcej czasu na rozmyślanie o sprawach duchowych, na czytanie lektury biblijnej oraz na modlitwę za naszych bliskich zmarłych. Wszyscy mamy wielki przywilej udziału we mszach świętych listopadowych, a także w modlitwie różańcowej w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Duchowe owoce Eucharystii zawsze możemy ofiarować za tych, których już wśród nas nie ma. Nasi zmarli w tych dniach szczególnie oczekują tego wstawiennictwa. A my dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że w przyszłości również będziemy w podobnej potrzebie.

Niech nasz Pan Jezus Chrystus i Bóg Ojciec, który nas umiłował i przez łaskę udzielił nam dobrej nadziei, pocieszy nasze serca po stracie ukochanych bliskich i przyjaciół. Niech utwierdzi nas we wszelkim dobrym czynie i dobrej mowie o tych wszystkich, których w listopadowych dniach wspominamy. Ufajmy, że niektórzy z nich radują się już nagrodą i wiecznym pokojem w królestwie niebieskim. Pamiętajmy jednak, że wielu jeszcze potrzebuje naszej modlitwy i ofiary mszy świętej. Dlatego tym bardziej, niechaj Pan skieruje serca nasze ku miłości Bożej i cierpliwości Chrystusowej, byśmy również po naszej śmierci dołączyli do grona świętych i błogosławionych w niebie. Amen.

#2Tes21635 #listopad #zmarli #śmierć

7 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie