• Trzebuniak

Miłość Ojca


Kochający Ojciec zawsze zwraca się do swego umiłowanego dziecka z miłością i w słowach niosących nadzieję. Człowiek, który słyszy głos Boży nie jest w stanie zatrzymać tej informacji tylko dla siebie, ale czuje się przynaglony, aby podzielić się wszystkim z bliźnimi. Prawdziwa duchowość polega właśnie na takiej intymnej relacji wierzącego z Bogiem Ojcem.

Pierwszym wielkim pragnieniem Boga jest prowadzenie świętego życia przez człowieka. Wszyscy ludzie zostali bowiem stworzeni po to, aby naśladować świętość Boga i w ten sposób byli do Niego podobni. Każdy zatem wierzący człowiek odczuwa, że powinien przestrzegać boskich przykazań i dzięki temu bezpiecznie podążać drogą zbawienia. Jeśli zaś świadomie łamie, choćby jedno z tych przykazań, to jego pobożność pozbawiona jest podstaw.

Miłujący Ojciec pragnie również, aby dzieci pamiętały o Jego obecności w ich życiu. Życzy sobie, aby przyjmowały ochoczo Ducha Świętego, który przychodzi do nich codziennie z mocą i nieskończoną miłością. Prosi, aby obdarzano Go należytym szacunkiem i chętnie słuchano. Wówczas życie ludzkie stanie się o wiele piękniejsze, spokojniejsze i świętsze, gdyż będzie przepełnione boską i ludzką miłością.

#Ojciec #DuchŚwięty #dziecko #Kpł1912

3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie