• Józef Trzebuniak

Tęsknota serca


Ewangelia o spotkaniu Zmartwychwstałego z Marią Magdaleną oraz uczniami udającymi się do wsi Emaus niesie dla nas przesłanie pełne nadziei. W przykładzie Marii Magdaleny, która rozpaczała, ponieważ myślała, że zabrano ciało jej Pana, odczytujemy tęsknotę ludzkich serc za spotkaniem z Bogiem, który potrafi uciszyć nasze rozdygotane czasem serca, utulić troski, uspokoić duszę. Bóg jest tak blisko, mówi do mnie i do ciebie po imieniu. Jakże czasami jesteśmy zapatrzeni w siebie i swoje problemy. Szukamy szczęścia na zewnątrz, czasami w rzeczach, ludziach czy zdarzeniach, które jedynie mogą sprawić chwilową radość czy przyjemność, ale nie są w stanie zaspokoić najgłębszej tęsknoty ludzkiego serca. Ewangelia przemawia do nas jasno, że Jezus towarzyszy nam w wędrówce przez życie, że jest blisko i pragnie być przez nas rozpoznawanym. Jak również poucza, że dwoma uprzywilejowanymi miejscami, gdzie czeka na nas, są: Słowo Boże i Eucharystia.

Czyż serce Twoje nie pałało w momentach spotkania z Jezusem? Zasłuchaj się w Słowa Ewangelii i uwierz w to, że są to słowa życia wiecznego. Niech przeniknie Cię łaska Ducha Świętego, byś potrafił rozpoznawać Jezusa i zamysły Boże w chwili obecnej, w zwyczajnych okolicznościach dnia, a szczególnie w momentach próby i różnego rodzaju trudności.

Panie Jezu proszę Cię rozpal moje serce Twoją miłością, bym nigdy nie przestawała Cię szukać i odnajdywać tam, gdzie Ty sam pragniesz być odnaleziony (s. Agata).

#J201118 #Emaus #tęsknota #serce

11 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie