• Trzebuniak

Wniebowstąpienie


W dniu Wniebowstąpienia Pańskiego jesteśmy zaproszeni, aby wznieść się w górę - tam, gdzie Jezus nam polecił. To znaczy wznieść nasze serca na modlitwie do Ojca niebieskiego, który cały czas kocha ludzi miłością miłosierną i bez granic. Albowiem, gdy poświęcamy czas na modlitwę i wspólnie uczestniczymy w Najświętszej Ofierze Eucharystii, jesteśmy w stanie dostrzec Zmartwychwstałego Pana.

Dzisiaj znowu mamy więc możliwość pokłonić się przed naszym Panem, uklęknąć do modlitwy, wziąć do ręki Pismo święte i usłyszeć, co ma nam do powiedzenia Zbawiciel. Jeśli zaś wątpimy i brakuje nam wiary, to tym bardziej winniśmy się skupić się na modlitwie i znaleźć czas tylko dla Boga. Czas wiosenny, śpiew ptaków, kwitnące łąki to bardzo dobre znaki, że Pan jest stale blisko. Zawsze nam towarzyszy, a chociaż wniebowstąpił, to wcale nie znaczy, że nas opuścił lub pozostawił samych na tej pięknej ziemi.

On dzisiaj ponownie zbliża się do Ciebie, droga siostro i drogi bracie, aby przemówić tymi słowami, których szczególnie pragniesz. Chce Cię zapewnić, że On panuje nad wszystkim, a więc także ma na uwadze Twoją aktualną sytuację życiową – w rodzinie, miejscu pracy, środowisku przyjaciół czy znajomych.

Nie musisz się zatem zamartwiać, że nie dasz rady pokonać swoich problemów i trudności. Wręcz przeciwnie – Ty również masz pójść i głosić Dobrą Nowinę swoim bliźnim.

Zastanów się dzisiaj, kiedy ostatni raz byłeś świadkiem Jezusa Chrystusa? Kiedy dostrzegłeś w drugim człowieku dobro i potrafiłeś za to szczerze mu podziękować? Czy zdarzyło Ci się choć raz, w tym wielkanocnym czasie, sprawić radość w sercu bliźniego, który właśnie przeżywał wielki smutek? Jeśli odpowiesz twierdząco na powyższe pytania, to znaczy, że Syn Boży mieszka w Twojej duszy i działa przez Ciebie wśród ludzi.

Tak, On teraz jest obecny w świecie wówczas, gdy poprzez Twoje ręce dokonują się cuda dobroci względem potrzebujących braci. Nie tylko tych, którzy są daleko, ale przede wszystkim wobec najbliższych. Jezus potrzebuje Ciebie, gdy wysyłasz swoje dzieci codziennie do szkoły; gdy wykonujesz swoją pracę solidnie i z uśmiechem na twarzy; gdy spotykasz chorego i cierpiącego człowieka. Albowiem w tych zwykłych czynnościach realizuje się największe przykazanie miłości Boga i bliźniego. Jeśli wypełniasz to chrześcijańskie zadanie, to Pan Jezus może być dzięki Tobie obecny wśród ludzi przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.


14 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie