• Trzebuniak

Ludzie Boga


Człowiek Boży angażuje się rzetelnie w swoje obowiązki, a także poświęca czas dla bliźnich. Często zapomina nawet o własnych pragnieniach i potrzebach, ponieważ stara się nieść pokój i radość innym. Wokół takiego człowieka zbierają się ludzie, którzy wyczuwają w nim obecność Boga. Poprzez jego słowa i gesty doświadczają oni miłości i konkretnej pomocy.

Chrześcijanin, który w ten właśnie sposób przeżywa swoje powołanie, jest również kochany przez życzliwych mu ludzi zarówno z rodziny, jak i z grona przyjaciół. Oni chcą okazywać mu swoje uczucia i obdarzać darem swej obecności. Człowiek poświęcony Bogu zdaje sobie dobrze sprawę, że bliskie osoby są potrzebne, ale najważniejszy jest Chrystus obecny w potrzebujących.

Z tego powodu wsłuchuje się on uważnie w słowo Boże i całym swym sercem wypełnia wolę Ojca. Tak okazuje swoją wielką miłość do Boga i bliźnich. Ponadto daje przykład, że przede wszystkim należy się troszczyć o zbawienie duszy, a potrzeby ciała są dopiero na drugim miejscu. W ten sposób właśnie realizuje w swoim życiu przykazanie Boga i bliźniego.

#Łk81921 #miłość #Chrystus #chrześcijanin

4 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie