• Trzebuniak

We wnętrzu


Powołaniem każdego człowieka na ziemi jest poszukiwanie Boga. Dobrze się dzieje wówczas, gdy uświadamia on sobie, że takie jest właśnie jego najważniejsze zadanie. Czasami jednak żyje tak, jakby Boga nie było lub nawet nie podejmuje tej zasadniczej kwestii.

Niezależnie od tego, we wnętrzu człowieka ukryte jest sanktuarium, w którym znajduje się miejsce dla Boga. Człowiek bowiem został stworzony na obraz i podobieństwo Boże, a więc niespokojne jest jego serce dopóki nie spocznie w Bogu. Nie może on zaprzeczyć istnieniu tego świętego miejsca w swojej duszy, ponieważ tam jest tabernakulum przygotowane na przyjęcie Najświętszego Sakramentu.

Dowodem na duchową komunię z Bogiem jest nieustanne pragnienie, które prowadzi człowieka do poszukiwania piękna, dobra i prawdy. Również te wartości ukierunkowują go na Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, który jest samą Prawdą. Dlatego nie może zjednoczyć się w pełni z Bogiem bez pośrednictwa Chrystusa, który stworzył świat, podtrzymuje byty w istnieniu i prowadzi do zbawienia.

#Za82023 #powołanie #JezusChrystus #sanktuarium

4 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie