• Trzebuniak

Radość i smutek


Nasze życie składa się z momentów radości i smutku. Czasami więc czujemy się wspaniale, a innym razem jesteśmy przygnębieni i załamani. Powody takiego stanu naszego ducha bywają przeróżne. Ważnymi czynnikami, które wpływają w sposób zasadniczy na nasze samopoczucie są relacje z ludźmi. Mamy wśród nich przyjaciół, z którymi dobrze się rozumiemy, ale mamy też nieprzyjaciół, którzy powodują smutek i wprowadzają niepokój do naszego wnętrza.

Pamiętamy przy tym, że centrum życia chrześcijanina jest zawsze relacja z Jezusem Chrystusem-Prawdą. Jeśli z tego powodu przychodzi nam cierpieć, to możemy być dumni, że potrafimy iść za głosem Pana, który słyszymy we własnym sercu. Owszem może nas to kosztować bardzo wiele, czasem nawet utratę zdrowia i życia. Jednak w ten właśnie sposób dajemy świadectwo wiary w wartości, które są niepodważalne i bezcenne.

Syn Boży posyła nam swego Ducha, aby nas umocnić i zainspirować do życia zgodnego z ideałami, pragnieniami i marzeniami. Daje nam również wymowę i mądrość, z której winniśmy korzystać, broniąc słusznej sprawy i godności sumienia. Niejednokrotnie bowiem przychodzi nam zmierzyć się nawet z najbliższymi, którzy nie podzielają naszego sposobu myślenia i hierarchii wartości. Nie możemy jednak ulegać lękowi i rozpaczy, bo z nami jest Chrystus, który sam doświadczył cierpienia i odrzucenia, ale przez wytrwałość ocalił swe życie.

#Łk211219 #radość #smutek #relacje

43 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie