• Trzebuniak

Abba, Ojcze!


Pan przemawia do Ciebie w głębi Twojego serca. Postaraj się usłyszeć Jego delikatny głos, który do niczego Cię nie przymusza. On tylko prosi o coraz większą świętość, czyli miłość względem Boga i bliźnich. Tak, to Twój Pan wybiera Cię na swojego umiłowanego ucznia, a także przyozdabia królewską godnością dziecka Bożego.

Twój Bóg błogosławi Ciebie i stale tęskni za Tobą, a gdy się pogubisz, szuka Cię z miłością miłosierną. Poprzez sakramenty święte podnosi Cię i zapewnia, że jesteś namaszczony na dziedzica Królestwa Niebieskiego. Przez Ducha Świętego dotyka i otacza Cię swoją mocną ręką. On zawsze JEST z Tobą, w Tobie i poprzez Ciebie działa cuda na świecie.

Pan Bóg codziennie woła z troskliwą miłością Ojca, a Twoim najważniejszym zadaniem, a zarazem przywilejem jest oświadczyć: "Abba, Ojcze! Kocham Cię i uwielbiam całym swoim sercem, całą duszą, całym swoim umysłem i ze wszystkich sił". Doświadczenie i trwanie w tej najpiękniejszej relacji miłości dodaje Ci skrzydeł i rozszerza Twe serce na cały świat. Dzięki temu znasz swoją godność i powołanie do słuchania, a także wypełniania woli Bożej z radością i wewnętrznym pokojem.

#serce #powołanie #Ps89 #miłość

10 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie