• Trzebuniak

Otwartość w przyjaźni


Bardzo potrzebujemy przyjaciół, czyli takich ludzi, z którymi możemy podzielić się najgłębszymi przeżyciami. Jezus daje nam przykład, gdy odwiedza swoich przyjaciół w Betanii. Przyjaciele kochają się tak bardzo, że pragną obdarzać się tym, co mają najlepszego. Usługują sobie nawzajem i są gotowi do wielkich poświęceń. Jezus nie unika swoich przyjaciół, a wręcz przeciwnie idzie w odwiedziny z radością. Pozwala sobie na czułość i przyjmuje miłość otwartym sercem. W ten sposób jeszcze bardziej pogłębia się relacja między przyjaciółmi.

Przyjaźń, której uczy nas Jezus, jest otwarta na bliźnich. Nie skupia się tylko na jednej osobie, ale pragnie się dzielić. Dzięki tej relacji inni mogą się uczyć pięknej i duchowej miłości. Owszem, że są także ludzie, którzy niszczą przyjaźń lub boją się otwartości i szczerości. W sercach tych ludzi często mieszka strach i rodzi się grzech. Niezależnie od tego warto zaryzykować i oddać całe swoje życie za przyjaciół tak, jak uczynił to Jezus. Trzeba bronić przyjaciół przed złem i atakami ze strony nieprzyjaznych osób. Należy przy tym cenić i ochraniać szczególnie te relacje, które już udało nam się zawrzeć z bliźnimi.

Pamiętajmy, że prawdziwa przyjaźń podobnie, jak miłość jest wieczna. Nie zdoła jej przekreślić ani zniszczyć nawet śmierć. Przyjaciel bowiem to taki człowiek, który prowadzi nas do Jezusa i pozwala nam uwierzyć w siebie.

#J12111 #przyjaźń #przyjaciel #Jezus

8 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie