• Agata

Spójrzcie na Niego (Ps 34:6)


Boża radość, pogodna twarz i ciepłe spojrzenie są wyrazem wewnętrznego ładu i pokoju płynącego ze zjednoczenia z Chrystusem. Doświadczenie spotkania z Bogiem Miłosiernym w sakramencie pokuty owocuje zrzuceniem z siebie grzechu i odzyskaniem świeżości umysłu i radości ducha.

Zwróćmy swe spojrzenie ku Chrystusowi, wpatrujmy się w przebite ręce i nogi kontemplując Jego Miłość, która dała się ukrzyżować aby przynieść nam zbawienie.

Jeśli trwasz w niepokoju czy przywalają cię do ziemi liczne problemy, to znaczy że nadszedł moment, by stanąć przed Nim w pokorze serca i zawierzyć całe swe życie temu, który pierwszy nas umiłował. Nie bój się w takich momentach od razu biec do swego Zbawiciela utajonego w sakramentach Świętych!

Trwając w Eucharystycznej obecności Pana , który ofiarowuje się za nas każdego dnia na ołtarzach całego świata poprośmy Go o doświadczenie jego przemieniającej Miłości, która uzdrawia, leczy , dodaje skrzydeł by podbić się do duchowego lotu!

Mieć wzrok utkwiony w Jezusa to doświadczenie duchowej radości, nawet w obliczu doświadczenia porażki, a także cierpień innej natury, ponieważ nasza nadzieja jest w Bogu-Panu naszym.

On zaprasza, byśmy raz jeszcze spojrzeli na swoje życie z Jego, to znaczy z Bożej perspektywy. Nigdy nie jest za późno, by wraz Nim i od Niego zacząć wszystko od nowa!

Jezus z wysokości krzyża daje przykład, że zwycięstwo staje się możliwe także dzięki porażce, jeżeli tylko zaufamy, że wystarczy nam Jego łaski.

Podnieśmy zatem z ufnością swe spojrzenie na Niego i pozwólmy działać Miłości, od której nic, jedynie grzech jest w stanie nas odłączyć.

Panie Jezu naucz nas iść za Tobą z pogodnym obliczem, nawet jeśli przyjdzie cierpieć wraz z Tobą.

Obmyj nas w wodach Twego Miłosierdzia i zanurz w ciszy Eucharystii, abyśmy potrafili raz jeszcze spojrzeć na świat i siebie samych z Bożej perspektywy i rozpromienić się radością!

#Ps346 #krzyż #cierpienie #problem

24 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie