• Trzebuniak

Źródło wszelkich łask


Panie! Zwracam się do Ciebie i szukam Twego świętego Oblicza. Od Ciebie pochodzi moja siła i w Tobie znajduję odpocznienie. Poza Tobą nie potrzebuję niczego, ponieważ Ty jesteś wszystkim.

Zawsze ilekroć trudności i problemy pojawiają się w moim życiu, Ty mnie wspierasz i dopomagasz. Nie muszę się bać ani lękać, bo Ty jesteś moim Panem i Stwórcą. Wiele jest niepokoju, bólu, biedy, krzywdy ludzkiej na świecie, ale Twoje ramię podtrzymuje nas mocą Ducha Świętego.

Twój Duch wypełnia moje serce wdzięcznością i uwielbieniem. Pragnę zatem wyśpiewać z radością psalmy i hymny ku Twojej chwale. Ty żyjesz we mnie, a ja w Tobie. Czuję Twoją obecność. Ty mnie uświęcasz i prowadzisz za rękę przez wszystkie dni mego życia. O nic się już nie trwożę. O nic nie martwię. Nic mną nie zachwieje.

Dzięki Twej mocy wstaję, wypełniam swe obowiązki i modlę się do Boga. Zatrzymuję się dziś nad Twoimi słowami i pragnę je medytować. Przemawiaj do mego serca. Obym usłyszał Twój głos. Rozpal mnie miłością. Przygarnij mnie i pozwól odczuć swą obecność w powiewie wiatru, śpiewie ptaków, pięknie kwiatów, a także w moich braciach i siostrach.

Wraz ze wszystkim stworzeniem chwalę Cię i błogosławię. Pozwól mi na nowo zachwycić się pięknem, prawdą i dobrocią stworzonego świata. Spraw, aby me serce zawsze było czyste i otwarte na Twoje natchnienia. Niech moja służba i modlitwa poprowadzi bliźnich do Ciebie.

Proszę o łaskę umiejętności dzielenia się Twoimi darami z potrzebującymi, aby moje słowa i czyny pomagały przybliżać się do Ciebie, Źródła wszelkich łask. Bądź Panie uwielbiony, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

#Ps46 #psalm

3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie