• Agata

Nasza Matka


Panie Jezu dziękujemy Ci za Twój Święty Kościół, któremu dałeś Maryję za naszą Matkę i Królową.

Ona po Trzykroć Przedziwna i umiłowana znalazła upodobanie u Trójcy Świętej poprzez Pokorę, która charakteryzowała całe Jej życie. To dzięki uniżeniu Maryi Bóg wywyższył Ją do Godności Służebnicy Pańskiej, która poczęła mocą Ducha Świętego.

Maryjo, pragnę być zawsze blisko Ciebie i uczyć się od Ciebie gdzie należy szukać szczęścia i miłości.

Wpatrując się w Twe dziewicze życie, i całkowite oddanie swej woli Bogu, rozumiem coraz lepiej, że szczęście i miłość są możliwe do osiągnięcia już tutaj na ziemi, choć droga do pełnego zjednoczenia z Bogiem często wymaga wyrzeczeń i rezygnacji z tego, do czego dąży nasza ludzka natura.

Rezygnacja z przyjemności doczesnych dla Boga sprawia, że zaczynamy poszukiwać dóbr duchowych. Ofiara poniesione sercem radosnym i odważnym pozwala doświadczać mocniej umiłowania przez Boga, a także Jego Mocy, która przedziwnie działa w naszym życiu.

Dusza Maryi rozradowała się w Bogu-Zbawicielu, ponieważ oczami wiary dostrzegała wielkie rzeczy, które uczynił dla Niej Wszechmocny! Ona umiała dostrzegać w swym życiu dobro! Pokora, cichość i czystość Maryi jest drogą do głębi Bożych Tajemnic.

Ona zaprasza nas do swojej szkoły Miłości Boga ponad wszystko! Ona uczy nas dostrzegania śladów Jego Miłości nawet w najmniejszych szczegółach dnia. Maryja to kobieta dzielna, która zmiażdżyła głowę węża.

Nie bójmy się zawierzyć jej naszych życiowych prób, pokus i porażek, bo z Nią osiągniemy radość i zdobędziemy wieczność.

Matko nasza i Królowo, oddajemy Ci serca i umysły, abyś nas prowadziła prostą drogą po zawiłych ścieżkach życia.

Niech Maryja, Matka naszej Nadziei pomaga nam stawać się każdego dnia świadkami Chrystusa w codziennych wyborach i pozostać wiernymi łasce powołania aż do końca.

#Maryja #Kościół #miłość #ofiara

4 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie