• Trzebuniak

Ewangelia Miłości


Jezus potrafi uciszyć wszelkie niepokoje i wątpliwości, które rodzą się w naszym umyśle. Wydaje nam się bowiem, że dużo wiemy, a może nawet myślimy, że rozumiemy wszystko. Jednak trzeba nam przyjąć, że tak naprawdę jesteśmy w stanie pojąć tylko częściowo i fragmentarycznie ten świat, który nas otacza, a tym bardziej ludzi i samego Boga.

Zadajemy tak wiele pytań i próbujemy znaleźć na wszystko najlepsze odpowiedzi. Mimo to, tak wiele nas jeszcze zaskakuje i często gubimy się w gąszczu propozycji i możliwych rozwiązań.

Jeśli jednak pozwolimy Jezusowi na spotkanie i choć krótką rozmowę na modlitwie, to wówczas w głębi serca odkryjemy sens naszego życia. Jest nim miłość bliźniego i miłość Boga. Tylko miłość jest w stanie dać odpowiedź na pytania o sens życia. Miłość powinna być zawsze podstawą naszych działań i budowanych relacji. Oczywiście miłość ukierunkowuje całą naszą uwagę na jej Źródle i Celu, a więc na Bogu, który jest Miłością.

Miłowanie to coś więcej niż przykazanie. To najgłębsza potrzeba ludzkiego serca. Na każdym etapie życia braki w tej dziedzinie powodują rany, które później trudno uleczyć.

Dlatego Jezus w Ewangelii od samego początku uczy tego podstawowego przykazania. Cała ewangelizacja to nauka pięknej miłości i przyjaźni. I nie chodzi tu tylko o miłość samego siebie, ale raczej o miłość bezinteresowną, która zwraca się ku ludziom i w stronę Boga. Wszystko w życiu sprowadza się do miłości jako swego centrum. Jeśli odkryjemy prawdę o boskiej miłości to znaczy pojmiemy sedno Królestwa Bożego.

#przykazanie #miłość #Mt223240 #Ewangelia

5 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie