• Józef Trzebuniak

Idziemy za PanemPanie, pielgrzymujemy przez życie po drogach, które nam wyznaczasz. Pragniemy iść za Twoim przewodnictwem i słuchać Twego głosu. Ponieważ jako ludzie jesteśmy bezsilni. Często gubimy cel sprzed oczu i zaczynamy schodzić na manowce. Ty jednak nigdy nie przestajesz nas szukać - swoich przyjaciół, którzy nieraz zachowują się jak małe i niesforne dzieci.

Prosimy Cię, nasz Panie, bądź dla nas tarczą ochronną przed złem i grzechem. Uciekamy się do Ciebie szczególnie w pierwszy piątek miesiąca, którzy poświęcamy ku czci Najświętszego Serca Jezusa.

Panie, żyj w naszych sercach, zamieszkaj w naszych duszach poprzez dar Ducha Świętego. Pragniemy Cię błogosławić i uwielbiać. Nic nie jest bowiem w stanie zapewnić nam zbawienia poza Tobą. Dlatego wywyższamy, chwalimy i uwielbiamy Cię, nasz Panie i Boże! Idziemy z Tobą do ludzi, których stawiasz na naszej drodze życia. Nie chcemy zatrzymywać daru wiary tylko dla siebie ani korzystać z niego tylko dla naszych prywatnych celów. Przeciwnie, w jedności ze wspólnotą Kościoła śpiewamy hymn uwielbienia i pieśń pochwalną ku Twojej czci.

Ty jesteś naszym zwycięstwem nad słabością, grzechem i zwykłymi, codziennymi problemami. Od Ciebie pochodzi łaska uzdrowienia, oczyszczenia i umocnienia. Modlimy się zatem wspólnie i rozważamy Twoje boskie Słowo w głebi serca.

Jesteśmy szczęśliwcami jeśli potrafimy zachować Słowo Boże w naszym sercu i umyśle. W odpowiedzi na Twoje natchnienia, które słyszymy sercem, zaczynamy pracować i rozgłaszać Dobrą Nowinę. Nie lękamy się już przeciwności, bo przecież Ty jesteś naszym Panem i dobrym Pasterzem, który uchroni nas przed przeciwnościami i niebezpieczeństwami życia.

2 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Otwarte Serce