• Józef Trzebuniak

Otworzyć serce


Czas Wielkiego Postu jest najlepszą okazją, aby przylgnąć do Pana całym swym sercem. To czas, aby zaakceptować siebie i dar życia wraz ze wszystkimi ograniczeniami. To czas, aby zrozumieć, że płacz i cierpienie są również potrzebne do osiągnięcia dojrzałości duchowej.

Ten szczególny okres w roku liturgicznym to szansa, aby otworzyć swe serce przed Panem, który jedynie jest w stanie zaspokoić tęsknotę duszy ludzkiej. Dlatego w Wielkim Poście chrześcijanin koncentruje się na swoim Panu i Bogu, który jest litościwy i miłosierny, a także bogaty w łaskę dla wszystkich potrzebujących.

Wielki Post może być czasem błogosławionym w owoce nawrócenia ze ścieżek prywatnych egoizmów na drogę bezinteresownej miłości. Warto wykorzystać ten czas, aby się zatrzymać przy Panu i na Nim skupić swe myśli. Potrzeba przy tym przyznać się do swoich błędów i przylgnąć z miłością do Boga.

Kościół w tym świętym czasie przygotowuje szereg nabożeństw, które umożliwiaj lepszy kontakt ze sobą i Panem Bogiem. Poprzez sakramenty święte można umocnić się w wierze i nabrać wewnętrznej mocy do pokonywania przeciwności. Trzeba jednak odważyć się wyjść ze swojego zamkniętego świata i miłości własnej, aby pokochać jeszcze bardziej bliźnich i Boga Ojca.

Warto w tym czasie zapłakać nad sobą i przyznać się do słabości nie po to, aby rozpaczać i się załamywać, ale przeciwnie, by uzyskać łaskę i moc od Ducha Świętego. Dzięki mocy Bożej można zapanować nad swoimi pożądliwościami, a także przezwyciężyć wszelkie problemy. Bóg jest bardzo blisko, a w czasie Wielkiego Postu chce się nad nami zmiłować i otoczyć swoją miłosierną miłością.

4 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie