• Józef Trzebuniak

Pamiętnik życia


Każdy dzień jest jak czysta karta w pamiętniku życia, który piszemy od dnia narodzin.

W ten sposób tworzymy własną historię, która ma swój początek, fabułę i zakończenie. Człowiek jest tajemnicą, stworzony z miłości i dla miłości. W oczach Bożych jesteśmy umiłowanymi dziećmi , do których On zwraca się po imieniu. Każdy jest unikatem, który w zamyśle Boga zaistniał już przed wiekami. Powstaliśmy z miłości, mamy żyć dla miłości i do odwiecznej miłości mamy kiedyś powrócić.

Miłość jest drogą do Nieba, bo Bóg jest Miłością.

Życie jest pełne okazji by podejmować czyni miłości bliźniego i podawać prawicę potrzebującym.

Czasami nie trzeba szukać daleko. Nieraz obok nas żyje ktoś, kto już od dawna czeka na serdeczny uśmiech i dobre słowo. Czasami wystarczy naprawdę nie wiele by na czyimś niebie znów zaświeciło słońce!

Póki mamy czas, czyńmy dobro! Nieśmy radość! Uszczęśliwiajmy innych, bo w ten sposób przybliżamy się razem do Nieba! Zauważmy drugiego człowieka, do którego już może przyzwyczailiśmy się i już mijamy się bezwiednie . Bądźmy apostołami uśmiechu, którego tak bardzo potrzebuje ludzkie serce !

Pozwólmy działać w nas Bogu słuchając delikatnych natchnień Ducha Świętego. On wskaże nam drogę i poprowadzi do ludzi, którzy czekają na gesty miłości. Bo życie niesie mnóstwo okazji by dawać to co dobre, piękne i szlachetne naszym braciom i siostrom. Dlatego nie bójmy się czasami stracić cennego czasu by zatrzymać się przy człowieku, by go wysłuchać . Bo tylko miłość liczy się w tym życiu i tylko czyny miłości będą nas zdobić gdy Bóg otworzy nasz pamiętnik w dniu Sądu. Amen.

19 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie