• Józef Trzebuniak

Płaszcz Słowa


Scena Ewangeliczna ukazuje starania ludzi, którzy biegali po całej okolicy z determinacją znosząc do Jezusa swoich chorych. Wierzyli bowiem, że wystarczy dotknąć się jedynie frędzli Jego płaszcza, a odzyskają zdrowie. To dobry moment, by zapytać siebie samego o wiarę w moc Jezusa, którego Obecność przenika i uzdrawia naszego ducha w Słowie Życia i Sakramentach Świętych.

On jest Bogiem bliskim i pragnie byśmy zawsze żyli w Jego obecności, szukając Pana w prostocie serca. Siostra Faustyna pisała w swoim Dzienniczku: „Nie tracę obecności Boga w duszy (…). Z Nim idę do pracy, z Nim idę na rekreację, z Nim cierpię, z Nim się cieszę, żyję w Nim, a On we mnie”.

Panie Jezu, jeśli chcesz możesz mnie uzdrowić. Dotykam z wiarą Twego płaszcza Słowa Bożego i Sakramentów Świętych, w których żyje i działa Duch Święty. Wierzę mocno, że Ty odpuścisz nasze grzechy, weźmiesz nas w swoje ramiona i nie zostawisz nas nigdy samych.

Takie jest Boże Miłosierdzie. Musimy mieć odwagę podejść do Niego, dotknąć z wiarą frędzli Jego płaszcza i prosić o przebaczenie, a następnie iść dalej naprzód. Z odwagą i wiarą.


S. Agata Ciesielska, FDC.

4 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie