• Józef Trzebuniak

Popatrz w Niebo


Popatrz czasem w Niebo, człowieku małej wiary. Popatrz w Niebo tak, jak czynił do umiłowany uczeń Pański - święty Jan Apostoł. Zobacz i dostrzeż wielkie i godne podziwu znaki, które każdego dnia daje ci Pan.

Czy widzisz trochę więcej niż tylko to, co dostrzegają twe oczy? Czy potrafisz otworzyć oczy serca i wiarą ogarnąć tajemnice Boże?

Paradoksalnie dopiero, gdy przymkniesz oczy na modlitwie, możesz zobaczyć więcej niż inni. Ujrzysz aniołów Bożych i lepiej zrozumiesz to wszystkto, co dzieje się w twoim życiu, a także w świecie.

Pamiętaj, synu Boży, że jesteś otaczany opieką anioła stróża, ale nie zapominaj również, że istnieją złe duchy, które walczą o twoją duszę.

Walka dobra ze złem nie toczy się tylko na zewnątrz, ale także w twoim wnętrzu.

Pod sztandarem Bożym zwyciężysz i zagrasz pieśń uwielbienia na boskiej harfie.

Z ufnością dziecka przymknij zatem swoje oczy i rozpocznij modlitwę:

"Uwielbiam Cię, Panie, za piękno i dobro, które stworzyłeś. Dziękuję Ci, Boże, za Twe przykazania bezinteresownej miłości bliźniego. Proszę, dodaj mi odwagi, bym się nie bał, ale czcił Twe święte imię. Ty, mój Boże, jesteś Święty. Uświęć mnie i umocnij, aby był Twoim świadkiem na świecie. Spraw, abym stał się apostołem Dobrej Nowiny wśród ludzi, których ogarniają mroki niewiary i beznadziei. Amen."

25 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie